Неділя, 19.05.2024, 10:23
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
МетодОб'єднання
Категорії розділу
Наше опитування
Що Вас цікавить на сайті?
Всього відповідей: 2
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук
особистий кабінет
Для перегляду мініпрофіля, увійдіть на сайт як користувач.
Події дня
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
Головна » Статті » Батькам на замітку » Слід знати

Як навчити дитину самостійно робити домашнє завдання

В той момент, коли Ваше чадо збирається вперше в школу, всі мами починають замислюватися про необхідність «вчитися» разом з дітьми. Тоді постає нагальне питання, як навчити дитину самостійно робити домашнє завдання.
Треба зазначити, що в початкових класах вчителі практично не дають домашнього завдання. Оцінок також не ставлять. Поширені на будинок уроки мають характер «попрактикуватися». Ось тільки слід пам'ятати про те, що, не виконавши завдання, можна отримати недобрий погляд з боку вчителя в твою сторону, що обов'язково змусить тебе все-таки взятися за їх виконання.
Якщо подивитися з боку батьків, то всі домашні завдання насамперед здаються досить простими, тільки ось дитина ще маленький і не усвідомлює, що їх треба виконувати чітко, зосереджено і правильно. Тому і виходить, що доводиться годинами сидіти за прописами, а також різними розминки. Крім того, для вироблення у дітей навичок самостійної роботи над домашніми завданнями в початкових і подальших класах, над цією справою треба добряче попотіти. І не має значення, що це: напрацювання каліграфічного почерку або вміння швидко читати.
Наведемо кроки навчання дитину до самостійності виконання уроків.


Позначити області відповідальності. Важливо, щоб учень усвідомив, що виконуються ним уроки та отримані оцінки є його відповідальність. Він повинен повністю нести відповідальність за своє навчання, як ніхто інший, так як знання необхідні саме йому одному. Важливо привчити дитину розуміти, що его навчання – це як робота у тата: що це важливо, хоч і не завжди в захваті від цього, але завжди треба.
Визначити чіткий час для вирішення всіх домашніх завдань. Дитина має усвідомлювати, що «зробивши справу – гуляй сміло!», і він повинен попрацювати, щоб потім з гордістю відпочивати. Треба відзначити, що дитина звикне, скажімо, в перші кілька місяців, що після обіду треба робити уроки, а не тягнути до останнього.
Облаштування місця виконання завдань. Зазвичай мамам набагато зручніше, коли малюк виконує уроки не в кімнаті, а на кухні, щоб встигати робити свої справи і стежити за домашнім завданням. Але в реальності такий устрій неабияк відволікає, так як не все виявляється під рукою. У кожного учня має бути облаштоване місце виконання завдань, і ніяк інакше. Сідаючи за такий стіл, він розуміє, що час пустощів не настав, і треба виконати все, що було задано додому. Крім того, виконання уроків на руках у батьків теж не сприяє продуктивності.
Самостійність читання завдань та їх виконання. Практика читати завдання дитині і відразу ж пояснювати все, що є неефективною. У такому разі учневі залишається лише виконати, що неабияк шкодить процесу навчання. У такому випадку дитина не може звикнути розуміти всю суть самостійно, тому в наступних класах у нього буде йти багато часу на те, щоб зрозуміти, що треба зробити, і що від нього хочуть.


Варто зробити висновок:
Спершу потрібно допомогти дитині в домашньому завданні ,підтримати його, а після дитина зможе сам виконувати завдання. Пам'ятайте, що головне для нього це ваша підтримка і добре слово. Хваліть своє чадо, і проблеми з виконанням домашніх завдань не буде. Так як треба навчити, допомогти і після цього дитина буде впевнений в собі і своїх силах.

Категорія: Слід знати | Додав: ikarpitskaya (20.10.2016)
Переглядів: 196 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar