Тимчасовий розклад уроків для учнів 1-А класу Просмотров: 1420 Рейтинг: 2.0 |
Розклад укроків для учнів 4-А класу Просмотров: 609 Рейтинг: 0.0 |
Методичні рекомендації викладання навчальних предметів у школах в 2017-2018 році Просмотров: 674 Рейтинг: 4.0 |
МОН визначило структуру 2017/18 навчального року Просмотров: 606 Рейтинг: 5.0 |
Безпека на воді [1] |
Пожежна безпека [1] |
Безпека у русі [1] |
Головна » Статті » Безпека життєдіяльності » Пожежна безпека |
Пожежа - це лихо, під час якого вогонь виходить з-під контролю.Часто пожежі виникають з вини школярів. Велику небезпеку становлять вогнища, що розпалюють діти поблизу будівель та будівельних майданчиків. Захопившись грою, діти забувають загасити вогнище, і тоді вітер роздуває іскри на великі відстані. Всім потрібно пам'ятати, що в місті не дозволено розпалювати вогнища або спалювати сміття.Інколи діти граються на горищах або в підвалах житлових будинків. Не задумуючись над наслідками, розводять вогнища, запалюють свічки, користуються сірниками, що може стати причиною пожежі.Вкрай небезпечні ігри з легкозаймистими речовинами такими як бензин, ацетон, лак, іншими горючими матеріалами. Подібне загрожує вибухами, а отже, тяжкими травмами. За горючістю всі матеріали поділяються на горючі та негорючі.До негорючих належать так звані "мінеральні" матеріали: природне каміння, метали, бетон, скло, кераміка.Горючі - це матеріали на основі органічних, рослинних компонентів. До них належать матеріали з волокон деревини, синтетичні матеріали, нафтопродукти, пластмаси.Горять не тільки тверді матеріали та речовини, а й горючі гази, пил (пил торфу, сірки, сухого молока, кави, чаю, борошна, вугілля, сіна, гороху та ін.) і рідини (оцтова кислота, метиловий та етиловий спирт, мазут, гліцерин, ламповий газ, дизельне паливо...). Що спричиняє пожежі:- необережність у поводженні з вогнем; - порушення правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням, газовими плитами, електроприладами; - пустощі дітей з вогнем;- аварії та катастрофи на підприємствах. Але поміж усіх причин виникнення пожеж головну роль (понад 60%) відіграє людський фактор. Людина є головним джерелом пожежної небезпеки в нашій державі, тому кожен повинен знати і виконувати правила пожежної безпеки.Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу тощо формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі. Ці правила дуже важливо запам'ятати дітям. Якщо в квартирі виникла пожежа і поруч немає дорослих, що робити:
Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо:необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.
Якщо потрібнокогось витягнути з вогню, обв’яжися дротом (мокрою мотузкою), вручи вільний кінець кому-небудь. Зав'яжи рот і ніс мокрою хустинкою, накрийся мокрою ковдрою або змочи одяг водою і, пригинаючись якомога нижче, заходь у приміщення. Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні:
Якщо на людині горить одяг.
Якщо загорівся ліфт.
Правила пожежної безпеки в лісі
Перша допомога при опіках.
Ознаки отруєння чадним газом
Перша допомога при отруєнні чадним газом
І пам’ятайте, що пожежу краще попередити, ніж ліквідувати.НЕ ДОПУСКАЙ ЖАРТІВ У ВИКЛИКАХ ПОЖЕЖНОЇ СЛУЖБИ!ПАМ'ЯТАЙ: помилковий виклик може відвернути увагу пожежників від справжньої пожежі, і тоді може згоріти чийсь будинок або навіть загинуть люди. В Україні встановлена кримінальна відповідальність як за навмисний підпал (позбавлення волі терміном до 10 років), так і за виникнення пожежі через необережне поводження. Крім того, відшкодування матеріальних збитків постраждалим від пожежі здійснюється людиною, яка спричинила пожежу, в повному обсязі. А це означає, що через дитячі пустощі з вогнем постраждають люди або згорять матеріальні цінності, та платити за все доведеться батькам! | |
Переглядів: 254 | |
Всього коментарів: 0 | |